Почетна Технологија Како изгледаат жените на милијардерите

Како изгледаат жените на милијардерите

СПОДЕЛИ

Луѓето често мислат дека жените на милијардерите се разгалени супермодели кои го поминуваат денот на фризери и забави. Но, дали е тоа навистина така?
Ние во работно.мк одлучивме да ги отфрлиме митовите за овие жени еднаш и засекогаш.

Марк Цукерберг и Присила Чен

© facebook.com
© facebook.com

Нето вредноста на Марк Цукерберг од ноември 2016 година е повеќе од 50 милијарди долари. Тој  ја сретнал својата идна сопруга, кога тој сè уште бил студент на Харвард. Присила секогаш го поддржува во неговите напори и верува во неговиот успех. Тие се венчале на 19 мај 2012 година, во скромна церемонија организирана во нивниот дом. На 2 декември 2015 година, Марк и Присила станале родители на девојче.

Ворен Бафет и Астрид Mенкс

© listabuzz
© listabuzz

Ворен Бафет е еден од најпознатите инвеститори во светот. Своето богатство во ноември 2016 било повеќе од 70 милијарди. Тој се сретнал со Астрид во 1970 година, кога таа работела како келнерка. Разлика во возраста меѓу нив е 16 години, што докажува дека љубовта ги победува сите.

Бил и Мелинда Гејтс

© gatesfoundation.org
© gatesfoundation.org

Богатството на Бил Гејтс во ноември 2016 Читај било повеќе од 80 милијарди долари. Бил ја сретнал својата идна партнерка на крајот на 1980 година на конференција организирана од страна на Микрософт (таа била еден од вработените во компанијата). Тие се венчале во 1994 година и имаат три деца. Тие, исто така, го основале најголемиот добротворен фонд во светот.

Лери Пејџ и Лусинда Саутворт

© dailymail.co.uk
© dailymail.co.uk

Лари Пејџ е еден од основачите на Гугл. Неговата нето вредност во ноември 2016 била повеќе од $ 30 милијарди долари. Малку се знае за неговата партнерка, која е седум години помлада од него. Се разбира, таа се обидува да избегне премногу внимание од јавноста. Познато е дека се венчале само неколку месеци по почетокот на нивната врска.

Џеф Безос и Мекензи

huffingtonpost.com
© huffingtonpost.com

Џеф Безос е основач на Амазон. Неговата нето вредност во ноември 2016 била повеќе од 60 милијарди долари. Тој се сретнал со неговата партнерка во 1992 година. Мекензи подоцна открил во интервју за Вог: “Нашите канцеларии беа една до друга и на крајот од денот можеше да се слушне неговата прекрасна смеа. Како да не се заљуби човек во таква насмевка?” Една година подоцна, тие биле во брак, а сега тие имаат четири деца.

Ричард Бренсон и Џоан 

qz.com
©qz.com

Богатство на основачот на Вирџин груп било околу 5 милијарди долари во ноември 2016 година. Ричард ја сретнал својата сопруга во една продавница на антиквитети и покрај тоа што таа била во брак, тој и се додворувал една година. На крајот, таа го напуштила својот сопруг за нејзиниот обожавател. Тие сега имаат две деца.

Мајкл и Сузан Дел

achievement.org
©achievement.org

Сегашната нето вредност на Мајкл е повеќе од 20 милијарди долари. Тој ја сретнал својата партнерка на состанок на слепо. Сузан бил професионален спортист и учествувала во меѓународен триатлон шампионат. Оваа атрактивна спортистка, која може да плива, вози велосипед и да трча подеднакво брзо го освоила срцето на Дел. Тие сега имаат четири деца.

Бернард Арно и Елен Мерсиер

cbw.ge
©cbw.ge

Сопственикот на Диор, Живанши, Селин, Лакроа, Кензо, Сефора, Хенеси, Mоет, Дом Перинон и Круг модните куќи има богатство од 30 милијарди до ноември 2016 година. Тој се споил со неговата сопруга преку музиката. Бернард сака класични композиции, а Елен е професионален пијанист. Двојката се венчала во 1991 година и тие се родители на пет деца – две од првиот брак на Бернард и три со Елен.

Стефан и Каролин Персон

© prabook.com
© prabook.com

Стефан Персон, претседател на бордот на директори на H & M, има богатство од речиси 20 милијарди долари. Неговата сопруга, Каролин, не e типичен лик во високото општество. Стефан се обидува да избегне неговото име да се појавува во вестите. Се знае дека двојката има три деца, а тие водат обичен живот без претерувања.

Амансио Ортега и Флора Перез 

webchutney.pk
©webchutney.pk

Богатството на човекот кој е сопственик на Индитекс – најголемата мултинационална компанија која е сопственик на Зара, Масимо Дути, Пул анд Беар, Страдивариус, Бершка и др. било повеќе од 70 $ милијарди заклучно со ноември 2016 година. Флора долго време работела кај Амансио како секретарка, а во 2001 година тие стапиле во брак.

loading...