Почетна Стил Најдобар моден додаток за професионални жени

Најдобар моден додаток за професионални жени

СПОДЕЛИ

Дали вреди да се инвестира во квалитетен часовник, иако секој го користи својот мобилен телефон или компјутер за да провери време? Ние би рекле да! Како професионална жена веројатно нема подобар моден додаток од елегантен часовник. Не е само што изгледа шик, но рачниот часовник има потсвесен активирач кој покажува сигурност и внимание на деталите. Кога станува збор за избор на совршен часовник за работа, разгледајте ги следните аспекти:

Цената. Цената не е клучен критериум кога купувате часовник. Со толку многу прифатливи, но сепак елегантни и софистицирани стилови, не е потребно да се потроши богатство на часовник со цел да се изгледа професионално. Јас препорачувам да се држите до евтини часовници, освен ако и додека не сте подготвени да направите “голема” набавка.

Стил. За работа ви треба секојдневен часовник, кој треба да биде удобен, издржлив и неутрален. Изберете часовник кој добро ќе се носи со вашите секојдневни активности. На пример, ако треба постојано да ги миете рацете во текот на денот, сакате прилично водоотпорен часовник. Но, имајте на ум дека спортски часовници никогаш не треба да се носат со костум.

Механизам. Обрни внимание на тоа како часовникот одржува време. На пример, часовник кој се навива преку движењето на вашето тело, значи дека можеби не е опција ако не го носите часовникот на дневно ниво.

Материјалот. Нерѓосувачкиот челик е популарен избор, бидејќи ова го прави за неутрални и цврсти часовници. Кожна ремче е уште една убава опција за женски и елегантен часовник.

Еве неколку предлози за корпоративен деловен аутфит:

Обичен бизнис изглед:

Креативен бизнис изглед:

 

loading...