Почетна Технологија Првите работни места на познатите пред да станат познати

Првите работни места на познатите пред да станат познати

СПОДЕЛИ

Познати личности, и тие се исто како нас! Или барем порано биле, пред да станат дел од нашите омилени работи.

Првите работни места на овие славни личности биле далеку од нивниот моментален гламурозен живот.

Еве 19 познати личности кои започнаа на дното пред нивните талент да се исплати.

Ники Минаж била келнерка во ресторанот ”Црвениот јастог”.

Пред да се расправа со други женски уметници, единствената драма која Минај се соочувала за време на нејзиното градење на славата било од нејзините клиенти во Црвениот јастог.

Според магазинот GQ, таа служела маси во популарните ресторани во средно училиште, додека таа не била на крајот отпуштена од работа за “обесхрабреност кон клиентите”.

“Го бркав еден клиент од ресторанот еднаш за да можам да го залепам средниот прст на него и да побарам да ми го врати моето пенкало”, изјави Минај за Билборд. “Се колнам дека сум била лоша”.

Гвен Стефани започна како касиерка во ресторан за десерти.

Тејлор Свифт била истребувач на бубачки во елки.

Додека растела на фарма за божиќни дрвја во Пенсилванија, семејството на Свифт честопати продавало дрва на семејствата во нејзината населба за време на празниците. Бидејќи била премлада за да ги исече дрвјата, нејзиниот татко ја задолжил да се ослободи од бубачките кои биле во нив.

Мајли Сајрус собирала градници и долна облека од концертни сали.

Мајли ја започнала својата кариера на сцена кај нејзиниот татко Били Реј Сајрус, добивајќи вкупно 10 долари за да ги собере градниците и долната облека што биле фрлани по него на сцената за време на врвот во неговата кариера.

Том Круз носел багаж за да заработи.

Пред да стане водечки човек во Холивуд, Том Круз бил подготвен да го носи вашиот багаж до вашата хотелска соба како ѕвонче. Тоа не е сè: наградуваниот актер, исто така, мислел да стане католички свештеник.

Ештон Качер чистел кутии со житарици.

Ештон имал неколку работни места за да плати за колеџ, вклучувајќи и чистење на кутии од житарици.

Подоцна тој се преселил во Њујорк, станал модел и ја завршил да работи на “Лудите 70-тина шоуто”. Остатокот е историја.

Џеј Зи признава дека направил пари за да му помогне на неговото семејство со тоа што се занимавал со дилање дрога.

Откако неговиот татко го напуштил семејството, Џеј Зи вели дека почнал да продава кокаин, според профилот во “Vanity Fair”, само за да му помогне на мајка му да ги плати сметките.

“Подоцна сфатив дека дрогата е епидемија, кога ги сфатив ефектите врз заедницата”, рече тој. “Почнав да ја гледам заедницата во целина, но на почетокот, не, размислував да преживеам, размислував да ја подобрам мојата ситуација, размислував како да купам облека”.

Џони Деп продавал пенкала по телефон.

Да, знам што мислите: Колку е тешко да продадете пенкало? Но, Деп заработил пари со продажба на пенкала преку телемаркетинг, и рекол дека многу му помогнало во неговата актерска кариера.

Бијонсе чистела коса во козметичкиот салон на мајка и.

Да, дури и Бијонсе Ноулс Картер имала прва работа.Пред да стане еден од најголемите забавувачи во музичката индустрија, Бијонсе откри во нејзиниот документарен филм “Животот е само сон”, како чистела коса од подовите на салонот на нејзината мајка Тина Ноулс во Хјустон, Тексас.

loading...