Патувања

Почетна Патувања

Најдобрите и најлуксузни хотели за бизнис патувања

Бизнис патувања најчесто се напорни и исполнети со фиксни распореди и малце време за релаксација. Едно истражување покажало дека бизнис патниците ја цената удобноста...

Песочни плажи во Франција за кои не сте ни помислиле дека...

Франција е благословена со некои од најсреќните крајбрежни линии во светот. Големи долги делови од златен песок, тајни заливи натопени во драматични крајбрежја, мирни...

Топ 3 дестинации во Хрватска

Обалата на Хрватска е долга 1778 километри и има 1185 острови. Кристално чистата Јадранска вода, со боја на сафир, ги привлекува посетителите. Можете да...

Откријте ја најчуваната италијанска тајна

Ако сакате да откриете една италијанска тајна одете до најјужната точка на Италија и ќе ја откриете Калабрија. Волшебен и мистериозен регион со над...

5 места што треба да ги посетите во Малта

Работно.мк направи листа на најдобрите места за посета во Малта со фотографии. 1.Валета Валета, главниот град на Малта, ќе ве импресионира со своите шарени улици. Признаен...

Сè што треба да направите во Амстердам

Град богат со историја, архитектонски подвизи и богат со култура. Сега, тука е сè што треба да направите, каде да јадете, да пиете и...

Белград – центар на Балканот

Град на две реки Белград сместен на устието на две реки,Сава и Дунав, кои го делат градот на два дела,од другата страна е Нови Београд.Градот...
истанбул

Истанбул – Градот на Босфорот

Истанбул има се: преку 2500 години историја, култура и традиции, неверојатни знаменитости, живописен ноќен живот и прекрасни погледи. Оваа трансконтинентална метропола е брзиот културен...
Стокхолм

Стокхолм – градот што мора да се посети

Стокхолм е главен град на Шветска, а воедно и најголем. Тој покрива површина од 14 острови и е еден од најпосетуваните градови во Скандинавија. Работи...
Осло

Осло – скандинавски град со многу изненадувања

Многу години, битката за најубав град во Скандинавија била трка со два коња. Од една страна, Стокхолм: тој спектакуларен архипелаг, оние атмосферски улици со...