Убавина и мода

Почетна Убавина и мода

Како изгледал црвениот тепих на доделување Оскари пред 20 години

Во тоа време, Титаник бил филмот на годината. Погледнете како изгледала модата во деведесетите и како славните личности решиле да прошетаат на црвениот тепих...
сода бикарбона

10 придобивки од користење сода бикарбона

Шансите дека сте ја сретнале сода бикарбона (или оригинално содиум бикарбонат) да биде посочена како лек за многу нешта во текстови од разни списанија...

11 Необични начини за да се ослободите од токсини во вашето...

Толку многу токсини и токсични материи има во светот во кој живееме, правејќи не ранливи на нивните ефекти. Постојат хемиски токсини во нашата храна,...
ким кардашијан

Топ 3 омилени дрогериски пудри на Ким Кардашијан Вест

Сонувате да имате беспрекорна кожа како онаа на Ким Кардашијан Вест? Епа сега можете и тоа да го постигнете бидејќи таа ги откри нејзините топ...

10 причини зошто треба да спиете голи

Од многу рана возраст, научивме да спиеме во пижами и да помислиме дека голотијата е неприфатлива дури и во спиење ... но чувствoто е...

Оваа девојка проверила 10 популарни трикови за убавина на себе

Нови трикови и совети за тоа како да бидете уште поубави се појавуваат секој ден. Но, дали треба да им веруваме на сите овие...

10 модни парчиња што веднаш ве прават попривлечни

Истражувањето спроведено од Who What Wear , моден блог, ги откри модни парчиња што момците мислат дека се најатрактивни на жените. Од класичниот мал црн...

Трикови кои ќе ви помогнат да изгледате елегантно во црно

Стилски и елегантна црна боја е секогаш во мода. Иако некои дизајнери го нарекуваат бежот, сивото и бело "новото црно", сепак се враќаме на...

Најдобар моден додаток за професионални жени

Дали вреди да се инвестира во квалитетен часовник, иако секој го користи својот мобилен телефон или компјутер за да провери време? Ние би рекле да!...

5 начини како да носите бели фармерки во секоја пригода

Бели фармерки се секојдневие за вашата пролетна и летна гардероба. Се што ви треба се неколку клучни додатоци за од дневна облека станат погодни за...