Стил

Почетна Стил

Конечно KKWxMario колекција?!

Додека сите ние многу добро ги познаваме членовите на семејството Кардашијан, постои една личност најмногу присутна во животот на Ким Кардашијан, а тоа е...

Фамозната Born This Way течна пудра добива нови нијанси?

Минатата година во месец Август познатата Јутуберка Џеки Аина ја најави претстојната соработка со козметичкиот бренд Too Faced (Дволичен) по повод проширување на палетата...

Што нуди новата колекција на Ким Кардашијан Вест?

Време е за прекривање, "печење" и осветлување! Следниот производ во KKW Beauty асортиманот пристигнува утре, 23 март. Рутината во 3 чекори на Ким Кардашијан...
манжетни

Машки моден додаток: манжетни

Иако манжетни се сметаат за исклучително елегантен додаток за секоја кошула и мажите би требало да посветат време и внамително да ги одберат, тие...
кравати

5 типови на кравати за оваа пролет

Експертите викаат дека модата за мажи секогаш е поограничена од таа за жени. Можеби. Краватите претставуваат сериозност и зрелост, но за оние посмелите тие...

Како да ги исчистите вашите четки за шминка

Важноста на чистење на четките за шминка не може да се прецени бидејќи лично за мене моите четки претставуваат мои шминкерски раце. Откако ќе инвестирате...

Како правилно да користите Beauty Blender

Многу луѓе, вклучувајќи се и себе си секако, се заинтригирани од Бјути Блендерот  (Beauty Blender). Дали е тоа затоа што изгледа како јајце кое...

Најсмелите фустани на Оскари 2018

Ние од работно.мк сакаме кога жените прават смели избори, го прават неочекуваното или едноставно уживаат во својата посебност. Затоа, бестрашниот моден избор ги освојува...

Како изгледал црвениот тепих на доделување Оскари пред 20 години

Во тоа време, Титаник бил филмот на годината. Погледнете како изгледала модата во деведесетите и како славните личности решиле да прошетаат на црвениот тепих...
сода бикарбона

10 придобивки од користење сода бикарбона

Шансите дека сте ја сретнале сода бикарбона (или оригинално содиум бикарбонат) да биде посочена како лек за многу нешта во текстови од разни списанија...