Животен стил

Почетна Животен стил

Решен е проблемот со сите камери – Instagram Focus

Новиoт Instagram Focus режимот на снимање користи технологија на откривање на лице и сегментираната позадина, така што портретот останува во фокусот, додека позадината добива...

Падот на вредноста на биткоинот довел до депресија и разводи

Несомнено, биткоинот им го променил животот на многу луѓе. Токму кога вредноста на биткоинот вртоглаво растеше, луѓето почнаа да ја инвестираат нивната заштеда и...
iPhone 8

Моќен, црвен iPhone 8

Во рамките на поддршката на компанијата Red Initiative Product, која има за цел да го зголеми свеста кај луѓето во врска со ХИВ-от и...

4 јасни знаци дека Ви треба нов телефон

Купување на нов мобилен телефон не е едноставна работа, бидејќи на пазарот има премногу избор. И самата одлука за купување нов телефон не секогаш...
EYA Social VR Hackathon

Дигитални решенија за социјални проблеми наместо скандали на Фејсбук: EYA Social...

По вторпат Салцбург станува место за хакери и иноватори од 5-7 април: повеќе од 100 млади луѓе се собираат за да создадат нови дигитални...
Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro со тројна камера

Huawei P20 Pro сега е официјално претставен, заземајќи место како нов предводник на компанијата и највозбудливиот нов телефон оваа година. За разлика од Самсунг-...
DDOR BG CAR SHOW

DDOR BG CAR SHOW – Белградски саем на автомобили

Од 22-28 Март, во Белград се одржува саем на автомобили под името DDOR BG CAR SHOW. Целосната понуда на водечките светски производители на автомобили до локалните...

Најлоши автомобили за 2017

Еднаш го прашале основачот на Ford кој е најдобар автомобил на светот. Неговиот одговор бил: Нов автомобил. Лесно е да го засакате нов автомобил, но...

Што значи еден автомобил да биде добар?

Најдобрите нови автомобили од 2017 година се извонредни изведувачи на сите околности - покажаа дека се сигурни, безбедни и задоволувачки. Тоа значи дека тие...

Kрокодилот на Лакосте прави простор за 10 загрозени видови на животни

За поддршка на Меѓународната унија за заштита на природата (IUCN), и заедно со BETC Paris, брендот го тргна крокодилот од новата линија со цел...