Животен стил

Почетна Животен стил

Apple ќе не израдува со црвен iPhone 7

Apple оваа година го претстави новиот iPhone 7 кој е достапен во повеќе бои, повеќе од било кој негов претходник. Но сепак, не беа...
бизнис книга

5-те најдобри бизнис книги за читање ова лето

Најдоброто летно читање е книги кои се и информативни и забавни - бизнис книги која те натера да се чувствувате попаметно, без да заплачете. Подолу,...
избори 2017

Во духот на изборите 2017

Во духот на изборите 2017, последните избори пред крајот на годината се оние најважните. Барем за нас. Постоиме помалку од една година, ја славиме првата...

Вечната борба помеѓу САД и Кина

Вечната борба помеѓу САД и Кина изразена преку бројки, статистики и факти.

9 жени кои го сменија текот на историјата

Колку жени не знаеме кои ја променија историјата и оставија печат на неа засекогаш? Храбари, интелигентни, внимателни и силни, тие не се плашат од иднината. Работно.мк состави листа од...

17 генијални пронајдоци кои постојат само во Јапонија

Јапонија е добро познатa по своите пронајдоци. Некои од нив се чудни, некои генијални, додека пак други се некаде помеѓу. Сете се само на...

Твитот на Кајли Џенер за Snapchat имаше неверојатен ефект врз вредноста...

Може да се сетите пред неколку дена, кога твитот од Кајли Џенер имаше неочекувано масивен ефект врз вредноста на одредена платформа на социјалните медиуми....

Зошто да научам да програмирам?

Стив Џобс сметал дека сите треба да знаеме да програмираме, бидејќи тоа не учи како да учиме. Учењето програмски јазици е одличен начин како...
книгите не се минато

Книгите не се минато

Го слушна тоа? Тоа е звукот на Јоханес Гутенберг кој се тркала во неговиот гроб.Книгите не се минато. Амазон, самата компанија која има направено...
iPhone 8

Моќен, црвен iPhone 8

Во рамките на поддршката на компанијата Red Initiative Product, која има за цел да го зголеми свеста кај луѓето во врска со ХИВ-от и...