Животен стил

Почетна Животен стил

7 производи кои ги јадеме неправилно цел живот

Заборавете на се што ве научиле. Работно.мк ви ги нуди следните 10 животни хаков за да ви помогне полесно да ги јадете вашите омилени...

Што пијат секое утро успешните луѓе?

Дневните рутини на познатите се бескрајно фасцинантни за нас. Тоа е причината зошто се заинтересиравме за секој од нив, од супермодели до претседателот на...
Бошко Сибиновски

Бошко Сибиновски: од фармација до рударска индустрија

Успехот доаѓа од студентските денови, како и посветеноста на работата. Патот на успехот на господинот Бошко Сибиновски почнува токму од таму. Како член на...

Samsung работи на екран кој се превиткува

Екран кој е растеглив наскоро ќе биде презентиран пред јавноста од страна на Samsung. После Edge екраните, овој новитет ќе направи пресврт на пазарот на...

Samsung објави тизер за новиот Galaxy S8

Самсунг на медиумите им испрати покани за настанот кој треба да се случи на 29. Март. Се очекува на истиот да биде претставен новиот...
Mozilla

Mozilla објави нов прелистувач за виртуелна и проширена реалност

"Ние веруваме дека иднината на интернетот ќе се прелее преку виртуелна и проширена реалност и ќе се потпира на веб-прелистувачи", рекоа од компанијата Mozilla,...

Борче, кошаркар кој студира на E-бизнис

Борче Митревски, е дечкото кој не можете да го одминете без да го забележите.  Оние кои го знаат велат дека има мирен карактер, добро...
авио-индустријата

Стартапи од Србија и регионот кои ја менуваат авио-индустријата

Вториот по ред воздухопловен самит SEAS 2018 кој го организира порталот Tango Six  официјално е отворен во белградскиот хотел Краун Плаза. На крајот на...

Kрокодилот на Лакосте прави простор за 10 загрозени видови на животни

За поддршка на Меѓународната унија за заштита на природата (IUCN), и заедно со BETC Paris, брендот го тргна крокодилот од новата линија со цел...
македонска веб апликација

Македонска веб апликација која ќе биде еколошка социјална мрежа

Тимот „Animove“ од Македонија се обидува да влезе во петте финалисти на глобалниот натпревар #youforG20 во Германија, и е единствен македонски учесник. Проектот со...