Животен стил

Почетна Животен стил
Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro со тројна камера

Huawei P20 Pro сега е официјално претставен, заземајќи место како нов предводник на компанијата и највозбудливиот нов телефон оваа година. За разлика од Самсунг-...
DDOR BG CAR SHOW

DDOR BG CAR SHOW – Белградски саем на автомобили

Од 22-28 Март, во Белград се одржува саем на автомобили под името DDOR BG CAR SHOW. Целосната понуда на водечките светски производители на автомобили до локалните...

Најлоши автомобили за 2017

Еднаш го прашале основачот на Ford кој е најдобар автомобил на светот. Неговиот одговор бил: Нов автомобил. Лесно е да го засакате нов автомобил, но...

Што значи еден автомобил да биде добар?

Најдобрите нови автомобили од 2017 година се извонредни изведувачи на сите околности - покажаа дека се сигурни, безбедни и задоволувачки. Тоа значи дека тие...

Kрокодилот на Лакосте прави простор за 10 загрозени видови на животни

За поддршка на Меѓународната унија за заштита на природата (IUCN), и заедно со BETC Paris, брендот го тргна крокодилот од новата линија со цел...

Website spoofing – измама на веб

Website spoofing (измама на веб-страница) е чин на создавање на веб-страница, како измама, со намера да ги заведе читателите дека веб страната е создадена...
авио-индустријата

Стартапи од Србија и регионот кои ја менуваат авио-индустријата

Вториот по ред воздухопловен самит SEAS 2018 кој го организира порталот Tango Six  официјално е отворен во белградскиот хотел Краун Плаза. На крајот на...
european youth award

ЕYA Social Hackathon во Будимпешта

Traditional Craft and Virtual Reality – ”Crafty” wins the EYA Social Hackathon in Budapest настан кој го замисли секој студент во Будимпешта. Минатиот викенд, 40 студенти...
freelancer

Како да си ги платите сметките како Freelancer?

Постојат многу одлични работи за freelance живот. Ти си свој шеф, имаш флексибилен распоред, и не мора да седиш со часови на состаноци кои...

Твитот на Кајли Џенер за Snapchat имаше неверојатен ефект врз вредноста...

Може да се сетите пред неколку дена, кога твитот од Кајли Џенер имаше неочекувано масивен ефект врз вредноста на одредена платформа на социјалните медиуми....