Почетна Технологија Samsung Galaxy A7 (2018) конечно пристигна!

Samsung Galaxy A7 (2018) конечно пристигна!

СПОДЕЛИ

Телефонот со перформанси на високата класа и цена на високата средна класа. Телефонот кој сите го чекавме како надградба за Samsung Galaxy A8 (2018), новиот Samsung Galaxy A7 (2018).

Ова е првиот телефон на Samsung со тројна камера. Според тестовите, ова е најдобрата камера во моментов на пазарот.

Oсновниот сензор е со 24-мегапикселна резолуција и е надополнет од 8МП „Ултра вајд“ објектив со широк агол на гледање од 120 степени и 5МП (ф/2.2) „Деп Ленс“ камера.

Galaxy A7
Galaxy A7 (2018)
loading...